2018. június 18., hétfő

Millennium Masters-júl31 XIXO Waterpolo All Star Gála

A Millennium Masters tavaly nyáron veretlenül nyerte meg a tornát a 40 év felettiek kategóriájában. A világbajnokság nemcsak a csapatnak, hanem a közönségnek is igazi örömünnep volt, hiszen a meccseket végig teltház előtt játszották.

A XIXO Waterpolo All Star Gálán a magyar keretben idén is ott lesz a háromszoros olimpiai bajnok Benedek Tibor, Biros Péter, Kásás Tamás, Kiss Gergely, Molnár Tamás és Szécsi Zoltán; a két olimpiai arannyal rendelkező Fodor Rajmund, Gergely István, Steinmetz Barnabás, Varga Tamás és Vári Attila, illetve a Sydneyben aranyérmes Märcz Tamás, Székely Bulcsú és Varga Zsolt, a kispadon Kemény Dénes és Kósz Zoltán ülnek majd. A világválogatottat pedig az egykori legnagyobb ellenfelek alkotják majd.

Mikor20:00 , Kedd, 31. Júl 2018
Hol

Duna Aréna

Népfürdő u. 34. Budapest Magyarország

****************************************************************************
forrás: facebook:Millennium Masters
Ha kell, center, ha kell, bekk, esetleg szélső, Märcz Tamás minden poszton bevethető ;) #XixoWaterpoloAllStarGála #waterpolo #vízilabda #DunaAréna #Július31 #Eventim
Millennium Masters
Sportcsapat

Hollandia, Ororszország és Horvátország ugyanazon a térfélen: Harry van der Meer, Sergey Garbuzov, Dubravko Šimenc is erősíti a világválogatottat. #MillenniumMasters #XixoWaterpoloAllStarGála #waterpolo #vízilabda #DunaAréna #Július31 #Eventim

Javában zajlik Kásásék felkészülése a világválogatott ellen.









Mint ismeretes, a Millennium Masters ismét vízbe ugrik a nyáron, ezúttal Kásásék ellenfele a világválogatott lesz július 31-én a Duna Arénában.
 

A "sava-borsa" most jön Marcz Tamás varázskonyhájából


A délelőtti, sajtónyilvános edzésen (erről itt olvashat) elmondta a szövetségi kapitány, hogy este meg is nevezi a Világliga Szuperdöntőjén résztvevő, a FINA-nak leadott csapatát – nos, természetesen állta a szavát.

Mielőtt a lényegre tért, elmondta: „A nyári keretünk továbbra is 21 játékosból áll, azaz a mostani döntés nem azt jelenti, hogy ez az Európa-bajnoki csapat. Azok, akik most kimaradtak, a Világligát követő héten esedékes németországi tornán nagy számban kapnak majd szerepet, most a hétvégére ők pihenőt kaptak.”

Märcz Tamás hozzátette még, hogy a Világliga-meccsnapjain is edzéseket tart a szakmai stáb úgy a megnevezett 13 játékosnak, mint a másik nyolcnak, avagy valóban komplett kerettel számolnak. Nem titok, a Világliga Szuperdöntős együttes kijelölését befolyásolta a meglehetősen vegyes felkészülés is – és…

No, de hallgassuk a kapitányt: „Több egészségügyi probléma is történt a kerethirdetés előtt, ami jelentősen alakított az előzetesen elképzelt csapaton. Vogel Somának a könyökgyulladás után már ugyan lekerült a gipsz a kezéről, sőt vízi és tornatermei edzésen is részt vett, de csak a jövő héttől érhet labdába, így az ő sorsa már korábban eldőlt, már ami a Világligát illeti. Az utolsó pillanatban Jansik Szilárd sérült meg, így cserélnem kellett, az egyik játékosunknak a tizenháromból még nincs meg az eseményre a játékengedélye, de remélem, megkapjuk. A lehetőségeinkhez képest igyekeztem így is erős válogatottat kialakítani erre a Világliga Szuperdöntőre. Nagyon várom már ugyan a mérkőzéseket, de addig bizony van még mit tennünk.”

A Világliga Szuperdöntőjének kerete
Kapusok: Kardos Gergely (Szolnok), Nagy Viktor (Szolnok)
Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel (Eger), Bátori Bence (Szolnok), Bedő Krisztián (Eger), Erdélyi Balázs (OSC), Jansik Dávid (Szolnok), Kovács Gergő (Eger), Manhercz Krisztián (FTC), Mezei Tamás (Szolnok), Pohl Zoltán (FTC), Vámos Márton (FTC), Zalánki Gergő (Szolnok)
(A játékosok klubjaként azt a csapatot jelöltük meg, amelyből kiharcolták a kerettagságot)

A várhatóan felejthetetlen hangulatú eseményre napijegyek válthatók az eventim.hu oldalon!

Férfi Világliga Szuperdöntő, 2018. június 18-23., Budapest, Duna Aréna
Csoportbeosztás
A-csopot:
 Ausztrália, Montenegró, Japán, Magyarország
B-csoport: Egyesült Államok, Horvátország, Kazahsztán, Spanyolország
A program
Csoportmérkőzések, 1. forduló – június 18., hétfő

Horvátország–Kazahsztán, 15:15
Montenegró–Japán, 16:45
Egyesült Államok–Spanyolország, 18:15
MEGNYITÓ, 19:30
Ausztrália–Magyarország, 20:05
Csoportmérkőzések, 2. forduló – június 19., kedd

Ausztrália–Japán, 15:15
Horvátország–Spanyolország, 16:45
Montenegró–Magyarország, 18:15
Egyesült Államok–Kazahsztán, 19:45
Csoportmérkőzések, 3. forduló – június 20., szerda
Horvátország–Egyesült Államok, 15:15
Montenegró–Ausztrália, 16:45
Kazahsztán–Spanyolország, 18:15
Japán–Magyarország, 20:00
Negyeddöntő – június 21., csütörtök
A2–B3, 15:15
A3–B2, 16:45
A1–B4, 18:15
A4–B1, 19:45
Helyosztók 1. – június 22., péntek
Az 5-8. helyért, 15:15 és 16:45
Elődöntő, 18:15 és 19:45
Helyosztók 2. – június 23., szombat
A 7. helyért, 15:15
Az 5. helyért, 16:45
A 3. helyért, 18:15
Döntő, 19:45 (forrás:mvlsz)

Az Akadémia ragaszkodik a függetlenségéhez

 és a kutatás szabadságához
A 2019. évi költségvetési törvény és az MTA-törvény módosításának előkészítése a Magyar Tudományos Akadémiával való előzetes konzultáció nélkül történt, ezért az MTA azt kéri a Kormánytól, hogy ezek a törvényjavaslatok ebben a formában ne kerüljenek az Országgyűlés elé – többek között ezt szavazta meg 100%-os egyetértésben az MTA Elnöksége június 15-ei rendkívüli ülésén. A határozatot Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke terjesztette az Elnökség – két közgyűlés között az MTA legfőbb döntéshozó szerve – elé. Az ülésen részt vettek a kutatóközpontok és -intézetek vezetői.
A Kormány az Innovációs és Technológiai Minisztérium létrehozásával a hazai tudománypolitika egységes szemléletű kezeléséért felelős szervezetet hozott létre. Az MTA támogatja a kormányzat hatékonyabb innovációs és tudománypolitika kialakítását célzó törekvéseit. Az MTA ennek érdekében már eddig is jelentős erőfeszítéseket tett.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium 2018. június 12-én érkeztetett elektronikus levélben kérte a Magyar Tudományos Akadémiát az 1994. évi XL. törvény (MTAtv.) módosításának véleményezésére, irreálisan rövid határidejű válaszadással.
A kapott javaslat olyan kormányzati kezdeményezést készít elő, amely az MTA kutatóhálózatának működését érintően a kutatás-fejlesztési forrásokat az Innovációs és Technológiai Minisztérium költségvetési fejezetébe utalja. A Pénzügyminisztériumból június 13-án megküldött új költségvetési keretszám szerint 2019-ben az összesen kb. 40 milliárd forintos MTA költségvetési alap-előirányzatból 28 milliárd forint kerülne át az ITM-hez (lásd az alábbi ábrán). A 28 milliárdból kb. 20 milliárd forint a kutatások témájától független (alapfeladatokkal kapcsolatos) bér- és működési költségeket tartalmaz.
Az MTA-val előre nem egyeztetett módosítás tervezete kétségtelenül és alapvetően érinti az akadémiai kutatóhálózat működésének feltételeit. A Vezetői Kollégium június 12-i ülésén határozott álláspontot képviselő határozatot fogadott el, amelyet Lovász László, az MTA elnöke Orbán Viktor miniszterelnökhöz és a Kormány tagjaihoz is eljuttatott.
Az MTA elnöke június 15-ére rendkívüli elnökségi ülést hívott össze. Az ülésen az elnökségi tagok által teljes egyetértésben elfogadott szöveget szó szerint közöljük:

Az Elnökség egyetért és támogatja a Vezetői Kollégium határozott álláspontját, miszerint az MTA ragaszkodik a Magyarország Alaptörvénye „Szabadság és felelősség” fejezetének X. cikkében foglalt jogok érvényesüléséhez, azaz a tudományos kutatás szabadságához és az MTA köztestület és intézményei közfeladat-ellátás során szükséges működésbeli függetlenségének megtartásához.

Az Elnökség egyetért az MTA elnöke által előterjesztett elvekkel, és támogatja azt, hogy:

1) a 2019. évi költségvetési törvény és az MTAtv. módosításának előkészítése az Akadémiával való előzetes konzultáció nélkül történt, ezért javasolja, hogy a konzultációra időt engedve a törvényjavaslatok ne kerüljenek az Országgyűlés számára előterjesztésre;
2) az intézethálózat fenntartására tervezett állandó, a kutatások témájától független (alapfeladatokkal kapcsolatos) bér- és működési költségek az Akadémiánál kell, hogy maradjanak;
3) a felfedező (bottom-up) kutatások támogatása nem csökkenhet, ezeket az Akadémia egyik fő feladatának tekinti;
4) az intézetek és kutatóközpontok kutatási témáinak meghatározásáról, ezek támogatási arányairól és formáiról, az intézetigazgatók, vezető kutatók kinevezéséről az Akadémián eddig is alkalmazott eljárás szerint kell, hogy döntés szülessen;
5) elengedhetetlen, hogy a tudományos pályázatok értékelését és a döntéshozatalt a terület legjobb szakértőiből álló akadémiai bizottságok végezzék;
6) a tudományos pályázatokon belül az alapkutatást segítő pályázatokat el kell különíteni a célzott (alkalmazott, top-down) pályázatoktól; az előbbieknél minden tudományterület kutatási témáit engedni kell pályázni, és a támogatás odaítélése során csak a nemzetközi mércével mért kiválóság számíthat.
Az Elnökség felkéri az MTA elnökét, hogy a fenti elvek alapján tárgyaljon a Kormány képviselőivel.
Az Elnökség felkéri az Akadémia elnökét, hogy ha az MTA érdekeit jelentősen csorbító kormányzati intézkedés vagy annak előkészítése történne, hívjon össze rendkívüli közgyűlést.

Az MTA elnöke a következő elnökségi ülésen (június 26.) számol be a tárgyalásokról az Elnökségnek.
Az MTA vezetői és vezető testületei rendelkezésre állnak olyan együttműködés kidolgozására, mely az Innovációs és Technológiai Minisztérium kormányzati koncepciójába illeszkedik, de nem sérti az MTA integritását.






Az oldal tetejére